Masaż - Studio Zdrowia Agnieszki Grochowskiej

Masaż

Masaż klasyczny/leczniczy

Usuwa bóle mięśni i stawów, rozluźnia przeciążenia , poprawia krążenie.
Polecany w przypadkach:

  • rwy kulszowej
  • rwy barkowej
  • przeciążeń okolić szyi i karku
  • dolegliwości górnej, środkowej i dolnej części kręgosłupa
  • dolegliwości związanych ze skoliozami
  • zmian zwyrodnieniowych stawów-kręgosłupa, bioder, kolan, stawów skokowych…

Masaż jest wykonywany w połączeniu z elementami akupresury. Akupresura to jedna z najstarszych metod leczenia alternatywnego. Powszechnie zwana jako refleksoterapia wywodzi się z chińskiej sztuki leczenia dotykiem. Jako pochodna akupunktury polega na masażu i ucisku określonych miejsc na ciele. Zabiegi akupresury w takcie masażu leczniczego zwiększają efekt terapeutyczny.

Masaż relaksacyjny

Likwiduje zmęczenie fizyczne i psychiczne, rozluźnia mięśnie i stawy, poprawia nastrój i samopoczucie.

Masaż antycellulitowy i odchudzający

Zmniejsza i likwiduje cellulitis, poprawia strukturę i jędrność skóry, wspomaga odchudzanie, modeluje sylwetkę i ujędrnia ciało, poprawia ukrwienie i przemianę materii, przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej. Może być wykonany przy pomocy bańki chińskiej, która na zasadzie podciśnienia zwiększa efekt zabiegu. Masaż jest wykonywany na specjalnie sporządzone oliwy.

Masaż dla kobiet w ciąży

Usuwa napięcie mięśni, łagodzi dolegliwości bólowe stawów- w szczególności karku, szyi ,pleców( likwiduje problemy związane z ciążową rwą kulszową), zmniejsza obrzęki kończyn spowodowane upośledzeniem krążenia obwodowego.

Masaż noworodkowo-niemowlęcy metodą Shantala

Zmysły dziecka kształtują się przez dziewięć miesięcy w łonie matki. Największą ilość bodźców w tym czasie odbiera skóra. Każdy nawet najmniejszy ruch wykonywany przez matkę dociera do skóry płodu. Szczególną wrażliwością odznacza się okolica warg, jamy ustnej, twarzy, a w następnej kolejności skóra kończyn górnych, klatki piersiowej i kończyn dolnych. Po urodzeniu znacznie zmniejsza się ilość bodźców działających na skórę . Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym , karmieniu ,pieszczotom i prawidłowemu rozwojowi ruchowemu, skóra dziecka, odbierając nadal bodźce dotykowe, stopniowo poznaje je i przyzwyczaja się do nich. Dlatego trzeba pamiętać o dostarczaniu ich w odpowiedniej ilości i w odpowiedni sposób. Można to osiągnąć wykonując masaż całego ciała. Dla najmłodszych dzieci najodpowiedniejszy jest masaż opracowany przez Fryderyka Leboyer w oparciu o hinduską metodę Shantala.

Masaż po porodzie:

Masaż antycellulitowy, wyszczuplający.

Masaż stosowany przypadku rozejścia mięśnia prostego brzucha (głębokie stymulowanie nawarstwienia włókien mięśni przy pomocy technik masażu, bańki chińskiej, kinezotapingu).