Przeskocz do treści

Konsultacje neurologopedyczne

 

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na konsultacje neurologopedyczne dotyczące rozszerzania diety niemowląt. Jeśli macie pytania dotyczące rozszerzania diety Waszego maluszka, chcecie wiedzieć jak powinno ono przebiegać bądź zaobserwowaliście trudności związane z jedzeniem u swojego dziecka, zachęcamy do skorzystania ze wsparcia. Na tym jakże ważnym etapie specjalista przyjrzy się sposobowi pobierania pokarmu przez Wasze dziecko, a także:

  • przedstawi prawidłową pozycję do karmienia,
  • pomoże Wam wybrać odpowiednie akcesoria (prosimy o zabranie wszelkich gadżetów, jakie posiadacie w domu – kubeczki, bidony, łyżeczki, gryzaki itp. będą mile widziane ;)),
  • spróbuje podać dziecku pokarmy o różnej konsystencji (np. rozgniecionego banana, miękkiego wafelka ryżowego),
  • oceni, w jaki sposób dziecko pobiera płyny.

Czym zajmuje się neurologopeda/specjalista wczesnej interwencji logopedycznej?

Neurologopeda czy też logopeda specjalizujący się w pracy z najmłodszymi dziećmi tj. niemowlętami, to osoba, która pomoże Wam w przypadku problemów z karmieniem piersią lub butelką. Neurologopeda przyjrzy się prawidłowości odruchów ustno-twarzowych u dziecka, oceni warunki do przyjmowania pokarmu (które w późniejszym czasie okażą się także warunkami do prawidłowego rozwoju mowy i artykulacji), a także pomoże przy problemach z rozszerzaniem diety.

Jeśli podczas karmienia piersią Waszego Maluszka pojawiają się pewne kłopoty, tj. mama ma poranione brodawki  sutkowe, karmienie sprawia jej ból, dziecko nie przybiera prawidłowo na wadze, mama ma problem z laktacją, dzidziuś pręży się podczas jedzenia, podczas karmienia słyszalne jest „klikanie”,„kumkanie” lub „mlaskanie”, zachęcamy do konsultacji z neurologopedą. Specjalista sprawdzi prawidłowość odruchów u dziecka oraz oceni budowę i funkcjonowanie wędzideł jamy ustnej.

Jeśli potrzebujecie pomocy w zakresie doboru odpowiedniego smoczka uspokajacza oraz chcecie dowiedzieć się, do kiedy stosowanie takich smoczków jest dla Waszego Maluszka fizjologiczne, zachęcamy do konsultacji z neurologopedą😊

Neurologopeda pomoże Państwu przyjrzeć się trudnościom dzidziusia i dobierze odpowiednią strategię postępowania. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pomoże Państwu dobrać butelkę dostosowaną do potrzeb i umiejętności dziecka.

Bardzo prosimy o zabranie na spotkanie ulubionego jedzenia dziecka (np. banana, wafelka, słoiczka) oraz wszelkich akcesoriów do karmienia, jakie posiadacie Państwo w domu.

Na spotkanie umawiamy się email (agnieszka@studiozdrowia.waw.pl).

Czas konsultacji:

Neurologopedyczna 45-50 min, koszt 160pln

Rozszerzanie diety niemowlaka 30 min, koszt 90pln

Instagram